Policejní zpravodajství

Víkendové policejní zpravodajství

Pátek 30.1.09

Ze dvou zaparkovaných vozidel v obci Radiměř byla ze čtvrtka na pátek neznámým pachatelem odčerpána motorová nafta. Pachateli po odstranění visacích zámků, zabezpečující  víčka nádrží, v krádeži již nic nebránilo. Svým jednáním majiteli vozidel způsobil škodu přesahující 5 tisíc korun.

Neznámý pachatel v obci Banín využil neuzamčených dveří v zadním traktu domu, těmito vnikl do rodinného domu a následně z něj odcizil finanční hotovost, mobilní telefon a elektronickou hru. Dvaapadesátiletý majitel vyčíslil způsobenou škodu na 3 tisíce korun. Po pachateli, který se dopustil  trestného činu porušování domovní svobody nyní pátrají policisté. V případě dopadení a prokázání viny pachateli  hrozí až dvouleté vězení.

Svitavští policisté se zabývají případem, ve kterém je podáno trestní oznámení na matku nezletilých dětí. Pětatřicetiletá žena neplatí výživné na své dcery a  od srpna loňského roku  do současné doby dluží na výživném částku 17 tisíc korun. V současné době policisté  zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání  trestného činu zanedbání povinné výživy.

Škody za 132 tisíc korun byly způsobeny 27letým řidičem osobního vozu Ford Mondeo, který při couvání na parkoviště před restaurací na ulici kpt. Jaroše ve Svitavách levou částí vozu zachytil o zaparkované vozidlo Mercedes Benz. Nehoda byla policistům oznámena kolem krátce po šesté hodině večer. Alkohol byl u řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Věc je i nadále v šetření policistů ze skupiny dopravních nehod.

Sobota 31.1.09

Během dne došlo ke třem kolizím, které řešili policisté ze skupiny dopravních nehod.

První se stala kolem sedmé hodiny večer na místní komunikaci v obci Vendolí. Dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem při své jízdě havaroval mimo komunikaci, kde narazil do oplocení rodinného domu a toto poškodil. Aniž by věc oznámil, z místa nehody ujel. Škoda na oplocení domu je vyčíslena na 3 tisíce korun.

Další neukázněný řidič tentokrát poškodil zaparkované vozidlo Ford Tranzit a rovněž z místa ujel. Tato kolize se stala v obci Březová nad Svitavou dvě hodiny po poledni.

Policisté žádají případné svědky těchto událostí, aby své poznatky volali na bezplatnou linku tísňového volání 158. Předem děkujeme.

Třetí nehoda se stala hodinu po půlnoci v obci Staré Město. Čtyřiadvacetiletý řidič řídil pod vlivem alkoholu osobní motorové vozidlo BMW ve směru od obce Dětřichov. Při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a havaroval mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič a jeho spolujezdkyně utrpěli lehká zranění. O rok mladší spolujezdkyně byla z nemocnice po ošetření propuštěna do domácího léčení. Řidič zůstává i nadále v péči lékařů. Dechová zkouška byla u řidiče s pozitivním výsledkem.  Ukázala hodnoty 1,40 promile alkoholu v dechu. Zda byl řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek,  ukáže až provedený rozbor krve. Škody na vozidle jsou odhadnuty na 30 tisíc korun. Případ i nadále vyšetřují policisté ze skupiny dopravních nehod.

Neděle 1.2.09

1. 2. 2009 - 00:25 U obce Pěčíkov ve směru na Bohdalov na Moravskotřebovsku došlo z dosud přesně nezjištěných příčin k požáru dvou stohů lisované slámy a sena, které byly od sebe vzdáleny asi 60 metrů. Předběžné škody jsou vyčísleny na 430 tisíc korun. Požár byl dle odborníků založen pravděpodobně úmyslně dosud neznámou osobou. Na likvidaci požáru se podílely hasičské záchranné složky z Moravské Třebové, dobrovolní hasiči z Jevíčka a Městečka Trnávky . Při požáru nedošlo k obecnému ohrožení ani ke zranění osob. Policisté z Moravské Třebové se nyní případem intenzivně zabývají a případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, za kterou pachateli hrozí až jednoletý pobyt za mřížemi.

K likvidaci požáru vyjížděl i vůz dobrovolných hasičů z obce Chornice. Na místo již čtyřčlenná osádka vozu nedojela. Krátce po půlnoci vůz Škoda 706 havaroval, když při průjezdu zatáčkou dostal na zasněženém a namrzlém povrchu smyk. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu a zůstalo v příkopu převrácené na střeše. Vážně vypadající nehoda naštěstí neskončila tragicky. Dobrovolní hasiči při nehodě utrpěli lehká zranění, se kterými byli převezeni do nemocnice, ale po ošetření byli propuštěni do domácího léčení. Škoda na vozidle se odhaduje na 80 tisíc korun. Případ i nadále šetří policisté ze skupiny dopravních nehod.

Prodejnu v Bělé u Jevíčka opět navštívil neznámý pachatel. Ten v neděli nad ránem vypáčil vchodové dveře vedoucí do skladu prodejny a z místa si pak odnesl lup za 3.500 korun v podobě alkoholu, cigaret a cukrovinek. Po pachateli vloupání nyní policisté z Jevíčka pátrají.

Další vloupání řeší v obci Borová. Neznámý pachatel navštívil čerpací stanici, ze které odcizil cigarety. Na zařízení způsobil majiteli škody za téměř 2 tisíce korun. Celková škoda vloupáním je vyčíslena na téměř 12 tisíc korun. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení v Poličce.