Aktuality

Setkání rodáků a přátel obce 2014 - poděkování

Napsal Ing. Pavel Mareček.

Vážení rodáci a přátelé obce Nedvězí,

     naše dlouho připravované setkání je za námi a nastal čas hodnocení a poděkování všem zúčastněným.  

     O hezký úvod dvoudenního setkání rodáků a přátel obce Nedvězí se postaral náš rodák JUDr. Jiří Haneček, který si v pátek připravil ve spolupráci ze zastupitelstvem obce velmi zajímavou přednášku o historii obce. Vydařený večer jsme pak zakončili příjemným posezením u hřiště na výletišti, kde se o nás vzorně postaraly místní spolky.

     Sobotní slavnosti předcházely pilné přípravy, aby se akce co nejlépe vydařila. Díky práci pořadatelů si mohli rodáci a přátelé obce užít krásný letní den v malebném prostředí naší obce.

Sobotní dopoledne jsme zahájili projevem starosty obce Ing. Pavlem Marečkem a vzpomínkou na naše rodáky, kteří položili životy v I. světové válce.

     Velmi pěknou slavnost svěcení obecního znaku a praporu nám ochotně pomohl připravit a také uskutečnit farář Římskokatolické farnosti Bystré pan Th. Bc. Josef Matras. Slavnostní atmosféru této chvíle pozvedl spolek Mysliveckého sdružení, Sbor dobrovolných hasičů a pěvecký kostelní sbor z Bystrého, všem patří velký dík.

{phocagallery view=category|categoryid=10|limitstart=0|limitcount=4}

více v fotogalerii: {phocagallery view=categories|imagecategories=1|imagecategoriessize=0|hidecategories=2,1,4,3,5,6,7,8,9}

       Následoval slavnostní oběd v kulturním domě, který pro nás připravily členky spolku Červeného kříže. Jejich obětavá práce byla oceněna spokojeností všech dobře naladěných strávníků.      

       Celé odpoledne byla připravena v budově bývalé školy výstava fotografií a prezentace činnosti všech spolků v obci. Tato prezentace spolků byla velmi hezká a také jejich autorům patří naše poděkování.  

     Na místním výletišti všem zúčastněným zahrála k poslechu a tanci dechová hudba „Dolnovanka“.

     Celým sobotním programem nás provázel náš dlouholetý kamarád Miroslav Jíně z Korouhve. V průběhu příjemného odpoledního posezení vyzval představitele místních spolků a oceněné představitele obce, aby z rukou starosty převzali pamětní listy u příležitosti II. setkání rodáků a přátel obce. Sobotní večer jsme úspěšně zakončili taneční zábavou, kdy nám k tanci zahrála country-rocková kapela z Brna - kamarádů našeho chalupáře Ing. Ivana Indry pod názvem „Brněnské kredenc“.                                                                                

     Závěrem bychom chtěli poděkovat samotným účastníkům setkání, kteří se sjeli z různých koutů republiky i ze Slovenska.

Chtěli bychom srdečně poděkovat za velice úspěšnou akci, jakou bylo II. setkání rodáků a přátel obce v Nedvězí. Všem,kteří se podíleli na náročné organizaci patří veliký dík a obdiv za to, s jakou dokonalostí a rozsahem byla celá akce připravena.

                                                        

Za zastupitelstvo obce

Ing. Pavel Mareček, starosta