Aktuality

Adventní výstava „S vůní vanilky“

Napsal Ing. Pavel Mareček.

Vážení přátelé,
opět po roce Vás zveme na adventní výstavu „S vůní vanilky“ na téma:
„TESAŘ Z BETLÉMA“.

Výstava se koná v pátek před první adventní nedělí dne 28. listopadu 2014 od 8:00 do 17:00 hodin v budově Denního stacionáře a AC dílen pro lidi s mentálním postižením Oblastní charity Polička.

Připravený dopolední program dokáže oslovit všechny, kdo se nechají unést kouzlem Vánoc, ale několikaletá zkušenost s pořádáním této interaktivní výstavy ukázala, že ho nejvíce oceňují mladší děti (například žáci prvního stupně) a dospělí, kterým pomáhá vybavit vzpomínky z dětství a navodit vánoční atmosféru.

 Na letošní výstavu jsme pro Vás připravili:
zajímavou adventní a vánoční výzdobu všech zpřístupněných prostor tentokrát v tónu modrotisku (zapůjčeno rodinnou firmou Danzinger z Olešnice),
Ukázku dovednosti mistrů tesařů: ukázka ruční tesařské práce (předvádějí p. Miloš Muzikář a p. Tomáš Nykl)
Vyprávění o tesaři z Betléma: „Kdo je Josef?“ (vyprávějí páni faráři: Miloslav Brhel z Poličky, Mgr. Lukáš Pešout z evang. farnosti Telecí a Mgr. Milan Romportl z Borové),
Dráteníka: ukázka drátování s možností nákupu drátenických výrobků ( p. Šindelář)
Prodejní místnost: ukázka zdobení perníčků (p. Lišková z Makova), Prodej adventních věnců a drobných dárkových předmětů z AC dílen, Denního stacionáře a Otevřených dveří, medové a perníkové zboží od včelaře pana Tatíčka.

Omlouváme se, že nemůžeme výstavu prodloužit na více dnů, aby se možnost účasti rozšířila. Interaktivní pojetí, v jakém výstavu koncipujeme, je hodně náročné personálně i nasazením (v den výstavy ji aktivně zajišťuje 20 lidí, tj. polovina všech zaměstnanců Charity) a zatím nemáme tolik rezerv, abychom ji mohli ve stejném rozsahu a kvalitě druhý den zopakovat. Proto Vám děkuji za pochopení.

Opět se na Vaši návštěvu těšíme.

S přátelským pozdravem


Štěpánka Dvořáková
zástupce ředitelky Oblastní charity Polička

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Plakat_S_vuni_vanilky_2014.jpg)Plakat_S_vuni_vanilky_2014.jpg[ ]3096 kB