Veřejně prospěšné práce 2008 - projekt

Projekt CZ.1.04/2.1.00/03.00001

Veřejně prospěšné práce

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší obci?

V roce 2008 jsou vytvářena pracovní místa veřejně prospěšných prací (VPP) v rámci projektu Veřejně prospěšné práce, který je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

V období od 1.10.2008 do 5.11.2008 byla v obci Nedvězí, okres Svitavy v rámci projektu podpořena 2 pracovní místa na VPP za 14 800 Kč, z toho výše příspěvku z Evropského sociálního fondu činila 85%, tj. 12 580 Kč a ze státního rozpočtu České republiky činila 15%, tj. 2 220 Kč.

Pracovní místa podpořená v rámci VPP byla zaměřena na úklid a údržbu veřejné zeleně, lesa, komunikací, budov a objektů  v majetku obce. Cílovou skupinou  byli zejména obtížně umístitelní uchazeči  o zaměstnání se základním vzděláním, dlouhodobě evidovaní, nad 50 let, uchazeči s profesemi o které není na trhu práce zájem, ženy pečující o děti apod.; VPP byly  pro tyto skupiny uchazečů často jedinou možností, jak získat zaměstnání. Jejich práce se výrazně projevila na vzhledu obce a oni sami neztratili kontakt s trhem práce.